میوه های خشک چاق کننده

همانطور که انواع میوه‌ تازه همچون انبه، زردآلو، انگور و خرما دارای قند بالایی هستند و چاق کنندگی بیشتری نسبت به دیگر میوه‌ها دارند، میوه خشک آن ها نیز این خاصیت را دارا است؛ بنابراین اگر کسی نیاز به چاق شدن دارد، می‌تواند از این میوه‌ها استفاده کند. برای مثال نارگیل به دلیل دارا بودن کمی چربی گیاهی، از انواع میوه های خشک چاق کننده است؛ آناناس، کشمش، خرما و انبه نیز چنانچه کمی بیشتر از حد معمول مصرف شوند، به دلیل دارا بودن قند، از میوه های خشک چاق کننده هستند.

برای استفاده از میوه خشک برای لاغری باید چند نکته را در نظر داشته باشید. اولین نکته مربوط به این است که میوه خشکی که مصرف می‌کنید باید سالم باشد و نباید از محصولاتی استفاده نمایید که به آن‌ها افزودنی و به‌خصوص شیرینی اضافه شده است، زیرا این میوه های خشک نه تنها خاصیت لاغرکنندگی ندارند، بلکه کالری ناسالمی را ایجاد می‌کنند. نکته بعدی مربوط به نوع میوه خشکی است که مصرف می‌کنید؛ برای استفاده از میوه خشک برای لاغری، با کالری انواع آن‌ها آشنا باشید، زیرا همچون میوه تازه، کالری انواع میوه خشک هم متفاوت است.

همچنین چنانچه تحت رژیم لاغری هستید بدون اطلاع مشاور تغذیه خود، میوه خشک را جایگزین میوه تازه نکنید زیرا حجم متفاوت و درنتیجه خواص و کالری متفاوتی دارند.در یک رژیم لاغری اصولی باید تنوع مواد خوراکی مصرفی حفظ شود و حتما از انواع مواد غذایی به‌خصوص میوه ها و سبزیجات استفاده کنید تا سلامتی شما به خطر نیفتد.